Aktualności z branży.

Wszystko o vehicle remarketing, car remarketing lub tzn. remarketingu pojazdów.

Jan
05
iPad

Co to jest remarketing pojazdu?

Remarketing pojazdu to seria działań mających na celu zwiększenie efektywności sprzedaży pojazdu z rynku wtórnego. Właścicielami pojazdów z remaketingu to przeważnie firmy, banki, komornicy, ale również osoby fizyczne. Głownym celem działan remarketingowych jest przygotowanie oferty sprzedaży i skierowanie jej do konkrentego odbiorcy. Dzięki temu w szybki sposób można pozbyć się niechcianego już pojazdu. Przykładem mogą być tutaj firm, które po pewnym czasie decydują się na wymianę floty. Wysłużone samochody wracają na rynek wtórny i przygotowywane są do ponownej sprzedaży. Banki poprzez działania remakeringowe chcą odzyskać część środków jakie straciły na udzielaniu kredytu na pojazd. Wystawiają na aukcje pojazdy poleasingowe, których nikt nie chciał lub powindykacyne zabrane z tytułu nie płacenia rat.

W przypadku leasingu pojazdów, po wygaśnięciu dzierżawy, dzierżawca ma dwie opcje. Zwraca pojazd lub decyduje się na jego zakup. Pojazdy, które nie zostały nabyte przez kierowcę stają się niechcianym aktywem dla spółki. Z powodu amortyzacji pojazdu, firmy szukają kanału zbytu. Często powierzają całość pośrednikom, aby szybko, w dużych ilościach pozbyć się pojazdów. To pośrednik mam za zadanie przygotować całą transakcję i znaleźć klienta. W imieniu firmy, banku lub komornika dba o skuteczność sprzedaży. Stara się poprawiać wskaźniki wydajności sprzedaży, przestrzegać przepisów prawnych i dbać o bezpieczeństwo całej transakcji.

Czytaj więcej

Mar
21

Jak wygląda zakup ruchomości od komornika?

Pojazdy zajęte prze komornika nie muszą długo czekać na nowego właściciela. Komornik ma obowiązek egzekucji zaległych należności. Każda ruchomość i nieruchomość ma swoją wartość rynkową, którą bez problemu może wycenić każdy rzeczoznawca. W przypadku gdy właściciel pojazdu nie może spłacić długów, wierzyciel zwarac się do organu egzekucyjnego, który zajmie samochód. Kodeks Postępowania Cywilnego wyraznie określa warunki jakie muszą zaistnieć w przykadku tego typu postępowania. Komornik wyznacza termin licytacji i ma obwiązek poimformowania w media publicznych o odbywającej się licytacji.

Pojazdy wystawione na aukcje komornicze są przedstawiane są na aukcjach internetowych lub w lokalnej prasie. KRK czyli Krajowa Rada Komornicza udostępnia serwis internetowy z ogłoszeniami o licytacjach. Firmy przywatne na zasadach domów aukcyjncyh pośredniczą w sprzedaży, dbają o poprawny przebieg aukcji i są w ścisłym kontakcie z komornikiem. Strony internetowe urzędów skarbowych, izb celnych lub kancelarii komorniczych są głównym żródłem z kótych powinniśmy czerpać informacje. Urzędy skarbowe i celne przeprowadzają licytacje pojazdów, zajętych przez skarb państwa. Każdy pojazd powinien posiadać szczegółowy opis, a w najlepszym przypadku wycenę rzeczoznawcy na której podstawie poznamy szacowaną prawdzią wartość pojazdu. Dzięki takim wycenom jesteśmy w stanie uniknąć rozczarowań z zakupu. Oczywiście każdy ma prawo oglądnięci przedmiotu licytacji. Po przystąpieniu do licytacji komornik wymaga od nas rejkojmi w wyskokości np. 2/3 wartości rynkowej oszacowania. Starajmy się czytać dokładnie obwieszczenia komorników aby spełnić wszystkie formalności. Rękojmię musimy złożyć na konto kancelarii najpóźniej na jeden dzień przed wyznaczonym terminem licytacji.

Czytaj więcej

St
27

Izba celna samochód z licytacji bez papierów?

Autor Paweł W. kategoria licytacje 231 komentarze

Nawet gdy numer VIN jest przebity, auto można zarejestrować, o ile było kupione od skarbu państwa, np. na licytacji w izbie celnej. Prawo o ruchu drogowym wyraźnie to precyzuje w art. 66a pkt. 4. W przypadku samochodu nabytego na licytacji publicznej od skarbu państwa, w którym VIN jest zatarty lub sfałszowany, starosta lub prezydent miasta wydaje decyzje o nadaniu nowych cech identyfikacyjnych, czyli nabiciu numeru VIN przez uprawnioną stacje diagnostyczną – mówi Roman Gołębiowski, kierownik w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Lublina. – Dodatkowe zgodnie z art. 72 ust.2 pkt 5 ustawy prawo o ruchu drogowym, który zwalnia właściciela pojazdu zakupionego po przepadku na rzecz skarbu państwa od obowiązku dołączenia do wniosku o rejestrację tego pojazdu, dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu, jeżeli nawet była wydana – dodaje urzędnik.

Warto rozważyć zakup samochodu w licytacji, ale trzeba pamiętać o ryzyku. Licytacja komornicza to możliwość kupienia dobrze wyposażonego samochodu za rozsądną cenę. Niestety obarczona jest ona pewnym ryzykiem, gdyż nabyty samochód może znajdować się w nie najlepszym stanie technicznym. Miejmy świadomość, że dłużnik, którego nie stać na bieżące regulowanie swoich zobowiązań, pewnie też nie miał pieniędzy, by dbać o samochód. Taki samochód będzie w wielu przypadkach wymagał dodatkowych wydatków, aby doprowadzić go do przyzwoitego stanu. Jest to o tyle ważne, że licytacje nie uwzględniają reklamacji.